Zavod za analitiku i kontrolu lijekova

Adresa: A. Kovačića 1, 10000 Zagreb
Predstojnik zavoda: prof. dr. sc. Biljana Nigović
Zavod za analitiku i kontrolu lijekova organizira nastavu iz predmeta Analitika lijekova i izbornih predmeta Analitika u razvoju farmaceutskih proizvoda i Osiguranje kvalitete i registracija lijekova te nastavu iz sedam predmeta na poslijediplomskim specijalističkim studijima. Znanstveni rad Zavoda usmjeren je se na razvoj novih elektroanalitičkih, kapilarnoelektroforetskih i kromatografskih metoda za određivanje lijekova i njihovih onečišćenja, dizajn nanosenzora za analizu lijekova i optičkih senzora za analizu teških metala kao i analitiku prirodnih bioaktivnih tvari. Uredi djelatnika Zavoda, suvremeno opremljen znanstveno-istraživački laboratorij i studentski laboratorij smješteni su u ulici Ante Kovačića 1 (II. kat).

Djelatnici

Titula Ime i prezime Status E-mail Telefon
prof. dr. sc. Biljana Nigović Redoviti profesor bnigovic@pharma.hr 01 6394 453
prof. dr. sc. Renata Jurišić Grubešić Redoviti profesor rjurisic@pharma.hr 01 6394 450