Obavijest o predavanju

22.9.2016.

U ponedjeljak 26. rujna 2016. godine dr. sc. Marzia Cirri sa Sveučilišta u Firenci će održati predavanje pod naslovom Microemulsions and SMEEDS. Dr. sc. Marzia Cirri je aktivni istraživač u području farmaceutske tehnologije, a znanstveni rad joj je usmjeren na razvoj suvremenih oblika lijekova. Do sada je objavila 55 znanstvenih radova u časopisima obuhvaćenih bazom Current Contents, koji su citirani preko 1500 puta. U predavanju će pregledno prikazati najvažnije informacije o formulacijama baziranim na lipidima, kao što su mikroemulzije i samo-mikroemulgirajući terapijski sustavi (SMEEDS). Opisat će osnovna svojstva takvih sustava, tehnologiju njihovog formuliranja kao i potencijal primjene u farmaceutici. Predavačica će prodiskutirati primjere formulacija razvijenih u vlastitoj istraživačkoj grupi, kao i neke komercijalno dostupne pripravke.

Predavanje će se održati u velikoj predavaonici  Domagojeva 2, s početkom u 9.00 sati.